مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

چرا باید با مشاور خانواده مشورت کرد

خانواده از لحاظ ساختار، نظام عاطفی پیچیده ای است که ممکن است دست کم سه، یا به خاطر طول عمر بیشتر آدمیان در حال حاضر، چهار نسل را در بر بگیرد. خانواده بدون توجه به سنتی یا امروزی بودن، سازگاری یا نا سازگاری، و ساخت کارآمد یا آشفته ای که دارد، ناگزیر است خود را تا حد امکان به صورت گروهی کارآمد یا توانا درآورد به نحوی که بتواند نیازها یا اهداف جمعی و همگانی خود را برآورده سازد بدون آنکه دایما اعضای خود را از دستیابی به اهداف و نیازهای شخصی باز دارد.

مشاوره خانواده از نظر خانواده درمانی شخصی که رفتار ناکارامد (مثلا سوء مصرف مواد، اختلال خوردن، یا هراس) نشان می دهد، نماینده و معرف سیستمی است که نادرست عمل می کند. از این رو برای بهتر فهمیده شدن مشکل و کمک به حل آن لازم است که مسئله و مشکل در بستر مشاوره خانواده بررسی شود.

مشاوره خانواده به زوجین یا کل خانواده کمک می کند تا از طریق جابجایی و بازسازی الگوهای تبادلی محدود کننده وخود شکن، الگوهای تبادلی خویش را تغییر دهند.

مشاوره خانواده با غنی سازی مهارت های ارتباطی بین اعضای خانواده، و تقویت مهارت حل مسئله، و دیگر تکنیک های خانواده درمانی به کارآمدی و تعادل سیستم خانواده کمک میکند.

مشاوران خانواده، همراه با شناسایی و بررسی ریشه ای مشکلات شما، با تمام ویژگی ها و خصایص گوناگونی که دارید، راهکارهای درمانی و علمی مناسب شما را مطرح می کنند تا به سمت مسیر زندگی ایده آل تان حرکت کنید.

موارد بسیاری اتفاق افتاده است که افراد با تصور اینکه مشکلات را می شناسند، با راه حل های نامناسب و نادرست خود و بدون برخورداری از علم روانشناسی، اعمالی را مرتکب می شوند که با راهکارهای مطرح شده از طرف مشاوره خانواده، متفاوت بوده و نتیجه بخش نمی باشد.

بارها اتفاق افتاده است که افراد بعد از انجام مشاوره ،احساس آرامش کرده و امنیت روانی و اعتماد به نفس آنها برای تصمیم گیری های مناسب، بالا رفته است.

حمیده شاهبان ،مشاورخانواده وزوج درمانگر
شماره تماس رزرو نوبت : ۰۹۳۹۳۹۲۹۹۵۲

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>